Родитељ предавач у 7/1

Родитељ-предавач Ана Вуковић, дипломирани правник, запослена у осигурању и мајка ученице Јане Вуковић, одржала је предавање ученицима одељења 7/1 са темом „Права, обавезе и одговорности учесника у саобраћају“. Предавање је одржано 23.2.2023. године.

На врло занимљив начин и кроз примере из свакодневног живота, ученицима су представљене обавезе и одговорности учесника у саобраћају. Родитељ-предавач је ученицима скренула пажњу на одговорност за сопствено понашање када имају 14 и 15 година, што је прописано Законом. Ученици су добили корисне савете о значају поштовања саобраћајних правила како не би били учесници саобраћајних незгода. Сви ученици су са великом пажњом пратили предавање и учествовали у овој активности.

Координатор пројекта је наставница географије Снежана Трнавац, а организацију предавања је помогла одељењски старешина 7/1 Анита Ивовић.