Упознајте нас, будући прваци

Приредба за будуће прваке, а садашње предшколце, одржана је 23. марта 2022. године у дворишту наше школе. Организовали су је учитељи и ученици 1/3 и 3/2.

Након тога предшколци и родитељи упознали су се са просторијама школе и учествовали у занимљивим радионицама које су за њих припремили учитељи, педагог и психолог, као и наставници Драган Јосиповић и Марија Вуковић.

У радионици „На слово, на слово“ (учитељице Драгица Станимировић и Бојана Зечевић) наши млади гости су од слова из словарице склапала своје име или неку другу задату реч. Они који ће тек научити слова, могли су своју реч нацртати. Развијали су концентрацију, правилно коришћење простора папира, употребу боја и представљање односа објеката на папиру.

У радионици „Математика и уметност“ (учитељице Даница Петровић Станисављевић и Јелена Чедић) интегрисале су два школска предмета и показале како се од геометријских облика, који се налазе свуда око нас, могу стварати и уметничка дела.

Резултате радионице можете погледати на нашем јутјуб каналу