Представљамо вам рад кошаркашке секције

У нашој школи ученици који воле кошарку имају могућност да похађају кошаркашку секцију.

На тренинге долазе и деца која се баве другим спортовима, али им се допада и овај спорт. Међу члановима секције има доста фудбалера, џудиста, каратиста...

Секција броји 17 редовних чланова. Кошарку играју углавном ученици петог и шестог разреда, највише ученика је из 5/3, 5/4, 6/1, 6/3 и 6/4. На секцији се примењују техничко-тактички елементи кошаркашке игре. Ученици стичу посебна знања и вештине за развијање психофизичких способности, као и сопствених потенцијала при чему и такмичарски дух долази до изражаја.

Наравно, врло је значајно међусобно дружење ученика обе смене.

Термини одржавања су у вечерњим часовима: када су парна одељења у послеподневној смени, термин је понедељком 19.15 – 20.00. Када су непарна оделења у послеподневној смени, термин је уторком 19.15 – 20.00.

Кошаркашком секцијом руководи наставница Весна Илић.

Позивамо све заинтересоване да нам се придруже – добро дошли!