Летопис за школску 2020/2021. годину

Пројекат Mystery Skype

Путовање у Пољску
Одржан је још један угледни час из географије и енглеског језика: приликом сусрета са вршњацима из Пољске ученици парне смене прешли су још 776 километара.

Први овогодишњи сусрет у пројекту Skype-a-Thon

Мистериозна земља – Белорусија
Екипа наше школе 16.10.2020. прешла је око 1400 км учествујући у међународном пројекту Skype-a-Thon у организацији Мајкрософта.

Пројектна настава из историје – „Живот у ритму там-тама“

Представљање станишта људи из доба неолита
Ученици 5/2 и 5/4 на часу историје су током октобра на посебан начин упознали живот људи са наших простора из периода млађег каменог доба.

Кратке прозне врсте о здрављу

Ученици 7/3 и 8/3 у току тематске недеље „У здравом телу здрав дух“ обновили су кратке прозне врсте ауторске и народне књижевности на примерима који говоре о значају и начинима чувања здравља.

Како одржати здрав дух у здравом телу – на часу биологије

Ученици 8/2 и 7/4 у оквиру тематске наставе „У здравом телу здрав дух“ припремили су предавање уз помоћ презентацује, која је била занимљива, поучна и корисна.

Пандемија куге у Српском царству, осврт и анализа

У оквиру тематске недеље „У здравом телу, здрав дух„ у одељењима 6/2 и 6/4 ученици су погледали документарни филм „Пандемија куге и Српско царство“.